Demoliční práce v Ústí nad Labem a okolí

Rozhodli jste se kývnout na demolici staré trouchnivějící nemovitosti, která leží na vašem pozemku? V tom případě přemýšlíte také nad tím, co všechno demolice obnáší. Že se jedná o komplexní zbourání konkrétní nemovitosti, to moc dobře víte. Ale co možná nevíte, je to, kolik věcí je třeba zajistit, aby demoliční práce v Ústí nad Labem a okolí jako Teplice, Děčín, Chomutov, Litoměřice nebo Most mohly vůbec započat.

Někteří lidé si neustále myslí, že demolice v Ústí nad Labem či jinde je zcela zdarma. Přece jen když se bourá nemovitost, nic to nestojí. Jenže to je omyl. Demoliční práce je činnost jako každá jiná a za její provedení je třeba zaplatit. I když je pravdou, že v mnoha případech je výhodnější než rekonstrukce trouchnivějící nemovitosti, která se často nevyplácí z důvodu nekvalitních rozvodů elektřiny či špatných základů domu.

Co je nutné mít, když chcete zbourat nemovitost?

  • Demoliční výměr
  • Projekt k demolici
  • Firmu, která demolici provede

Kde všechno sehnat?

Co se týče firmy, která demolici provede, v tomto máme jasno. Za oslovení stojí firma Stavby – demolice a bourání s.r.o. Firma vám mimochodem zpracuje i projekt k demolici, pakliže ho nedržíte ještě pevně v rukou.

Co že je to projekt k demolici? Projektem k demolici se rozumí dokument, ve kterém jsou obsaženy naprosto všechny bourací a demoliční práce + jejich postupy. Kromě toho je v projektu obsažená i specifikace předpokládaného množství stavebního odpadu, který se bude muset následně odvézt na nejbližší skládku. Většinou se projekt k demolici stanovuje na základě původní dokumentace.

Třetí potřebnou věcí je demoliční výměr, který je vůbec tím nejdůležitějším dokumentem, jehož je třeba držet v rukou. Jedná se o jakýsi souhlas, který povoluje svržení konkrétní nemovitosti. Zároveň je to dokument, díky kterému dojde k odstranění nemovitosti z katastru.