Vše okolo demolice v Ústí nad Labem a okolí

Demolice v Ústí nad Labem či Ústeckém kraji není rozhodně tak snadná činnost, podobně jako rekonstrukce, kde je třeba zvážit individuálně konkrétní objekt. Zatímco k rekonstrukci nepotřebujete mít povolení od stavebního úřadu, v případě demolice je povolení nepostradatelné. Tímto povolením se myslí demoliční výměr, který je zároveň potřebný k tomu, aby došlo k odstranění nemovitosti z katastru nemovitostí.

Kromě demoličního výměru je třeba mít po ruce taktéž projekt k demolici. Ten se stanovuje na základě provedeného stavebně technického průzkumu objektu, pakliže není k dispozici dokumentace k nemovitosti, podle níž by se projekt stanovil.

Stále však visí ve vzduchu dvě otázky, a sice kolik demolice stojí a jak dlouho demoliční práce v Ústí nad Labem vlastně trvají.

Kolik stojí demoliční práce?

Tou vůbec nejčastěji pokládanou otázkou související s demoličními pracemi je, kolik stojí demoliční práce. Celková cena za bourací práce se odvíjí od mnoha faktorů, které na ni mají vliv. K těmto faktorům patří například velikost bouraného objektu, dále také množství stavebního odpadu, který bude třeba odvézt po provedení demolice na skládku.

A když už mluvíme o skládce – také se na ceně podílí to, jaká je vzdálenost ze stanoviště na nejbližší skládku a jaké se na dané skládce platí skládkovné.

Jak dlouho demoliční práce trvají?

Druhou velmi často pokládanou otázkou, která se s odstraněním staveb v Ústí nad Labem pojí, je, jak dlouho demoliční práce vlastně trvají. Trvá to týden nebo dva? Nebo snad několik měsíců? Opět nelze z fleku říct, jak dlouho bude demolice trvat právě na vašem pozemku. Odvíjí se to především od velikosti bouraného objektu. Například takový rodinný dům běžné velikosti se bourá zhruba čtrnáct dnů. Menší kůlna se bude pravděpodobně bourat kratší dobu, naopak demolice panelákového domu potrvá. Chcete více informací? Pište na info@bourani-demolice.cz